Highest performing brake fluid. Extremely high dry and wet boiling points (295oC/195oC, 563oF/383oF)
- Easily exceeds DOT 4 and 5.1 specifications
- Recommended for racing applications
- 500ml
(MRBF500)
| SKU | MRBF500 |
| Barcode # | 7611197102403 |
| Brand | Motorex |
| Shipping Weight | 0.6300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.000640000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.