- Ultimate performance long life grease for optimum lubrication.
- Maximum adhesion and total resistance to water.
- Optimum protection against corrosion and wear even under extreme conditions.
- Excellent Pressure bearing capacity.
- Extends lubrication intervals.
- Calcium grease NLGI 2.
(MLT1)
| SKU | MLT1 |
| Barcode # | 7611197143710 |
| Brand | Motorex |
| Shipping Weight | 0.9500kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.002904000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.