FEATURES
- Reinforced by Ester base stock which offers greater anti-wear properties and improved gear protection
- Improved oil film resistance at high temperatures for greater engine durability
- JASO MB2 ensures optimal clutch performances at start-up, acceleration and constant speed
- Low Phosphorus and Sulphur content
(16-423-01)
| SKU | 16-423-01 |
| Barcode # | 3374650248080 |
| Brand | Motul |
| Shipping Weight | 0.9200kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.001386000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.