New mounting system with quick release nylon buckles
- New moulded EVA lid with Fibertech "carbon-like" accents
- New internal self-fastening straps to better secure contents
- Perfect size for commuting or a day's travelling
- Easily mounts to most tail sections and seats
- Bag maintains shape, has reflective piping and a lined interior
- Lockable reverse coil zippers and hi-density rubber zipper pullers
- Flush mount reflective handle and mesh organizer under lid
- 100% waterproof rain cover and adjustable shoulder strap included
- Fully expandable with a protective non slip base material
- Measures: L33cm x W28m x H18cm / L33cm x W28cm x H24cm Expanded
- Holds 16.5 Litres / 22 Litres expanded
(67-360-11)
| SKU | 67-360-11 |
| Model # | CL-1060-S2 |
| Barcode # | 4719868155116 |
| Brand | Nelson-Rigg |
| Shipping Weight | 1.3500kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.270m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Shipping Cubic | 0.020732000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.