Fits most enduro, dual sport and adventure motorcycles
- LIFETIME WARRANTY
- All seams are electronically heat welded
- Heavy-duty webbing and buckles for easy and secure mounting
- Rigid construction allows the bag to hold its shape when empty
- Clear mesh pockets under lid to store smaller items
- Protective base material prevents slipping or marking
- Inner self-fastening x-straps help to secure contents better
- Waterproof flap helps keep dust & dirt away from water resistant zippers
- MOLLE panel on lid allows other items to be strapped down
- Rubberized carry handle for easy transport
- Main compartment measures: 26.5cm L x 21.5cm W x 15cm H approx. 12 Litres
(67-401-20)
| SKU | 67-401-20 |
| Model # | SE-4012 |
| Barcode # | 718943000642 |
| Brand | Nelson-Rigg |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.270m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Shipping Cubic | 0.020732000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.