NEWFREN ORGANIC BRAKE PADS
Organic materials and Para-Aramid synthetic fibres compose them. They guarantee a high friction coefficient stability with each temperature condition
- OEM Replacement pads
Please note: Image for reference only product may vary slightly for fitment.
(1-FD0132-BT)
| SKU | 1-FD0132-BT |
| Barcode # | 8025832330448 |
| Brand | Newfren |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001125000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.