PIVOT WORKS SWINGARM BEARING & SEAL KIT
Pivot Works, the market leader in complete suspension and chassis rebuild kits has raised the bar again. The first company to offer fast, easy and complete bearing kits is introducing another industry first.
- OEM Replacement swingarm bearings & Seals
- Includes all the necessary parts to refurbish your swingarm
Note: Image for reference only product may vary slightly for fitment
(PWSAK-Y30-000)
| SKU | PWSAK-Y30-000 |
| Barcode # | 1194821223 |
| Brand | Pivot Works |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000720000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.