The Polisport replica plastics have a glossy finish and colors that perfectly match the stock parts and make your dirt bike look great!
Features
- Injection-molded, quality plastic components with a perfect OEM fit.
- Exact replica of stock OEM plastic components but stronger.
- Inexpensive alternative to OEM replacement parts.
- Stock color match with less fade
- Glossy and flexible
- Impact and abrasion resistant
- Less prone to scratching or marking
- Packaged in a printed plastic bag
(75-855-36B8)
| SKU | 75-855-36B8 |
| Model # | 8553600003 |
| Barcode # | 5604415029820 |
| Brand | Polisport |
| Shipping Weight | 0.4800kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.500m |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.