PRECISION MOTO STEERING STEM BEARINGS
Precision Moto bearings are a high-quality moto-specific bearing kit, manufactured with precision from high-quality bearing steel for optimized performance and increased longevity.
Precision Moto bearings are your perfect replacement with a direct OEM fit, they are designed to keep the grease in and the grit out!
- The Steering stem bearing & seal kit includes all bearings & seals required to replace existing bearings.
Please note Image for reference this product may vary slightly for bike fitment.
(PM-SHBK-17)
| SKU | PM-SHBK-17 |
| Barcode # | 15-21021 |
| Brand | Precision Moto |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.