MAXIMA PROFILTER OIL FILTER
When you get ready to change your oil filter, change to a ProFilter OEM Replacement oil filter. OEM Replacement oil fiters are built to exacting standards and exceed all OEM specifications.
FEATURES
- High Strength and Dimensional Stability
- Consistent Flow Rates
- For Use With Synthetic or Petroleum Based Oils
- Exceeds All OEM Specifications
Note: Image for reference only product may vary slightly for fitment
(PF-151)
| SKU | PF-151 |
| Barcode # | 851211007582 |
| Brand | ProFilter |
| Shipping Weight | 0.1300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000480000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.