Racetech Revolution Worx Chain Guide
FEATURES
- New RT7 Monoblock chain guide.
- Exceptional resistance and durability thanks to the replaceable internal TPU anti-wear pad with self-lubricating properties.
- Great stability and shock absorption with elastic memory on impact and very quiet operation.
- Ready to use, it does not require modifications to the swingarm and it is not necessary to disassemble the chain.
- Permanently printed Rtech logo.
(R-CRUT7NR0024)
| SKU | R-CRUT7NR0024 |
| Barcode # | 8051706825482 |
| Brand | Racetech |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.001430000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.