ROCKY CREEK DESIGNS MOTOPLUG DUAL USB-A & USB-C ADAPTOR & VOLTMETER
This dual port USB power adaptor and voltmeter is designed to fit any 12V merit power socket. It features a 45W USB-C port and an 18W QC3.0 USB port, as well as a voltmeter to display your battery's current state of charge. An ON/OFF button enables you to switch the unit off when your not using your bike. The USB ports provide ample power to quickly charge all your devices such as phones, tablets, and GPS units.
(PA032)
| SKU | PA032 |
| Model # | HLPA032 |
| Barcode # | PA032 |
| Brand | Rocky Creek Designs |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000918000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.