- Efficient underbody protection from stone-chipping and collision
- Silver underbody made of 4 mm and black side walls of 2,5 mm thick aluminium
Included:
- Engine Guard
- Mounting material
- Mounting instructions
Features:
- Separately available Engine Guard Adapter Box WZX.00.014.103 and WZX.00.014.10000/S to screw on a side frame of the engine guard
- Cut-out for oil drain screw allows easy oil change
(MSS.07.560.10002-S)
| SKU | MSS.07.560.10002-S |
| Model # | MSS.07.560.10002/S |
| Barcode # | 4052572025260 |
| Brand | SW-Motech |
| Shipping Weight | 2.6740kg |
| Shipping Width | 0.310m |
| Shipping Height | 0.310m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.032375000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.