SAMCO RADIATOR HOSE CLIP KIT
LIFETIME WARRANTY on Samco Radiator Hoses - In order to be eligible for lifetime warranty on Samco Radiator Hoses, a Samco Clip Kit must be used. If you cannot find the Clip Kit you require, please call our friendly customer service team on 07 5535 7998 to arrange a special order.
FEATURES
- Premium quality Samco Clip Kit.
- Constructed from marine grade 18/8 stainless steel.
- All clips feature rolled edges and smooth inners to prevent damage to your hoses.
- Made in England
Please note: Image for reference only, stainless steel clip kits are custom made for the bike make/model so number and size of clips supplied may vary from image.
(CKHUS34)
| SKU | CKHUS34 |
| Barcode # | 6587444366 |
| Brand | Samco |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.