Sea to Summit Field Repair Buckles finally provide an easy repair solution for broken or worn out buckles. They have been designed to be field replaceable using a screwdriver, but unlike other field solutions, there is no need to sew in replacement buckles when back from the field. FEATURES Patent Pending design Strong, corrosion resistant stainless steel pins Field replaceable using a screwdriver No need to replace temporary solutions when back from the field.
(AFRB38SRPP)
| SKU | AFRB38SRPP |
| Barcode # | 6039979912 |
| Brand | Sea To Summit |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.001966000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.