Seat Concepts Yamaha Tenere 700 19-24 Rally Carbon Vinyl Sides/Black Semi-Grip Top/Black Stitching Complete Seat
$781.95
In Stock
The T700 Rally seat provides you with an open cockpit for an ideal level of mobility during technical riding.
Not designed for comfort.
- Width: 205mm (8")
- Height: OEM - Same as stock.
Please Note: This seat does NOT fit the World Raid
(42-1700141-30-16000)
| SKU | 42-1700141-30-16000 |
| Model # | 42-035-0015 |
| Barcode # | 42-1700141-30-16000 |
| Brand | Seat Concepts |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.008884000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.