Seat Concepts Yamaha WR250R 08-21 Comfort Tall Carbon Vinyl Sides/Gripper Top Seat Foam & Cover Kit
$459.95
In Stock
The added width and foam density will help keep the seat from being an item to stop you from going on that ride or enjoying the bike.
- Width: 241mm (9.5")
- Height: 25mm (1") Taller than stock
(42-0252-20-1000)
| SKU | 42-0252-20-1000 |
| Model # | 42-0252-20-1000 |
| Barcode # | 42-0252-20-1000 |
| Brand | Seat Concepts |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.008884000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.