The SHAD Top Master fitting allows mounting a top case onto the motorcycle. It is a fitting specifically designed for each motorcycle model, taking into account its features. The result is a high quality product, comfortable, safe, and easy to assemble and disassemble. To mount the top case onto the bike it is necessary to add to the top fitting, the plate included in the SHAD cases. With our Terra Range you need to purchase separately an alloy or plastic mounting plate.
How to Buy a Terra Top Box System
.jpg)
(LSR-H0CR18ST)
| SKU | LSR-H0CR18ST |
| Model # | LSR-H0CR12ST |
| Barcode # | 8430358665644 |
| Brand | Shad |
| Shipping Weight | 0.4500kg |
| Shipping Width | 0.430m |
| Shipping Height | 0.430m |
| Shipping Length | 0.430m |
| Shipping Cubic | 0.080416000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.