This SHAD hard case rack system has been designed and engineered 100% in Barcelona to mount the TERRA side cases, it is also compatible with the SH35 and SH36 side cases. It is an steel structure covered with high resistant powder coated paint. Thanks to its 20mm diameter, the thickest on the market, it provides maximum durability and resistance to both sides that is also reinforced with a crossbar for the most extreme rides
How to Buy a Terra Pannier System

(LSR-S0VS694P)
| SKU | LSR-S0VS694P |
| Model # | LSR-S0VS694P |
| Barcode # | 8430358670136 |
| Brand | Shad |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.450m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.035508000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.