Features
- Made from SCM-435 Carbon FREE Steel and carbon impregnated to guarantee zero breaking risk and extended life.
- The refined core structure ensures that the teeth will not break when worn
- Ultra hard surface layer (0.5mm) reduces friction to prevent power loss caused by chain drag
- Fully lightened with radial holes for off road and street bikes
- Grooved teeth for off road applications all fast dirt removal
- The lightest and strongest sprockets on the market.
(10S-5LN-12-c)
| SKU | 10S-5LN-12-c |
| Barcode # | 10S-5LN-12-c |
| Brand | Supersprox |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000264000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.