Fits both ABS and Non ABS models.
This Pre-Cleaner is easy accessible when the seat is removed. The Pre-Cleaner is easily serviced.
How Unifilter Air Filters Work
To duplicate the world’s best air filter - the human nose - Unifilter uses open cell, polyurethane foam to achieve the high level of efficiency required by today’s high quality engineered engines.
The open cell polyurethane foam provides excellent air flow and - combined with foam filter treatment - the best filtration obtainable in any automotive air filter. Add to this the fully-reusable factor of polyurethane foam and you have the best air filter money can buy.
(NU3704)
| SKU | NU3704 |
| Model # | NU3704 |
| Barcode # | 9361313021658 |
| Brand | Uni Filter |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.003511000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.