- Brake arm is made of forged A2014 aluminum for durability.
- Smooth surface design as OE brake arm.
- Black anodized finish with laser print logo.
- Brake tip is mode of CNC machined A7079 aluminum with anodized finish.
- Bolt, pin and spring are made of stainless steel for less corrosion.
- Comes with brake saver.
(ZE90-7282)
| SKU | ZE90-7282 |
| Barcode # | 4547836252068 |
| Brand | Zeta |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.002240000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.