The Outback Motortek pannier racks for the BMW R 1300 GSA are the most universal and functional side pannier frames yet, allowing simple, secure mounting of hard panniers, soft luggage and accessories.
Designed and manufactured by Outback Motortek. Hoop’s external dimension are 350mm (W) x 250 (H) made of 18mm diameter tubing.
Compatible with:
- ADVWorx
- Mosko Moto Backcountry 35
- Mosko Moto Scout 25L Pannier kit (V2.0)
- Kriega OS 22 and OS 32 with OS-PLATFORM
- Giant Loop MotoTrekk and RTW
- Wolfman
- Enduristan Monsoon 3 and EVO
- LoneRider MotoBags
- EMD Adventure Gear – ASKJA 34
(OBM-BMW-R13GSA-SPR-SM-BK)
| SKU | OBM-BMW-R13GSA-SPR-SM-BK |
| Model # | OBM-R1300GSA-STPR-SM-BL |
| Barcode # | OBM-BMW-R13GSA-SPR-SM-BK |
| Brand | Outback Motortek |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.450m |
| Shipping Length | 0.450m |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.