UFO PLASTICS
With over 30 years experience, UFO Plastics has become the standard in replacement off-road plastic because it has the highest standards of quality and fit and is less expensive than stock plastic. When your O.E.M. side panels need to be replaced, the UFO side panels are an affordable, more durable option and is built to exceed O.E.M. specifications.
Features:
- Updated plastic body design made from durable polypropylene.
- Pre-drilled from the factory to bolt directly to original mounting locations for easy installation.
- Available in a variety of colors, including ''Works'' racing and O.E.M. hues.
- Made in Italy.
- Sold as a pair.
- 01-22 Yellow code 02
(3979102)
| SKU | 3979102 |
| Barcode # | 8052135082088 |
| Brand | UFO |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.460m |
| Shipping Cubic | 0.003910000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.