Air filter oil features
- Keeps out sand, dust and water
- Guaranteed optimal air flow
- Very good adhesion
- Use in conjunction with MOTOREX Air Filter Cleaner for optimum performance
Cleaner for foam air filter elements. Free of solvents, biodegradable and non-combustible. Ready to use. After cleaning, wash with water, allow to dry.
Features
- Biodegradable and non-combustible cleaner for foam and fabric air filter elements is free of solvents
- This liquid cleaner can be used in hand pump type spray bottles
- Premixed cleaner washes air filters clean with warm soapy water
(MAFO2061-PK)
| SKU | MAFO2061-PK |
| Model # | MAFO2061-PK |
| Barcode # | 9350906000057 |
| Brand | Motorex |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.001438000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.