Hiplok Z-LOK Combo Security Tie
Multi-use steel core security tie with 3 digit combination lock, which can be reset.
Ideal for short stops, Z LOK Combo is designed for convenience, giving you a robust deterrent within a light weight and compact package. Inside the toughened nylon outer is a stainless steel band offering flexible, adjustable protection for whenever you need it.
Perfect for short term security. Whether you want to lock your push bike to a post or a carrier on your car or you want to lock luggage or your helmet to your motorbike - Z LOK is the perfect solution.
FEATURES
- Toughened nylon outer sleeve with a stainless steel inner band
- Flexible and adjustable
- 3 digit resettable combination lock
- 50 cm total length, 43 cm locking diameter
- Lightweight at only 80 grams
(Z-LOKNB)
| SKU | Z-LOKNB |
| Barcode # | 5060277661101 |
| Brand | Hiplok |
| Shipping Weight | 0.0760kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.