- Lifetime Warranty
- 100% waterproof roll bag, all seams are electronically heat welded
- Water tight roll closure with self-fastening webbing and quick release buckles
- Securely mounts using 4 custom aluminum G-Hooks and webbing straps
- Tri-max 1680D ballistic nylon bottom panel for durability and comfort when used as a backpack
- Includes adjustable padded backpack straps
- Metal D rings to attach other roll bag or luggage
- Made from waterproof and durable 24oz Tarpaulin PVC
- UV Coated outer material cleans easily and prevents slipping or marking
- Easily mounts to Motorcycle, PWC, and snowmobile
- Colour - Yellow
- Main compartment measures: L 48cm x 26cm Diameter
- Holds approx. 30 Litres
(67-430-11)
| SKU | 67-430-11 |
| Model # | SE-1030-YEL |
| Barcode # | 4719868307690 |
| Brand | Nelson-Rigg |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.270m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Shipping Cubic | 0.020732000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.