S3 Parts Medium Brake Pedal Tip
Ride with total control on your rear brake thanks to its grip-stick surface system. Feel the grip on your foot in any weather condition.
FEATURES
- Extra-wide contact surface for improved stability.
- Outstanding grip with the S3 Grip-Stick system.
- Sleek, minimalist design that stays clean from mud.
- Premium-quality aluminum construction.
- 100% CNC machined for precision.
- Made in Barcelona.
(BP-1270-U)
| SKU | BP-1270-U |
| Barcode # | 8435645003161 |
| Brand | S3 Parts |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000500000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.