Bike specific and therefore a perfect fit
- Made from steel
- Strong frame connection
- Installs to OEM mounting points
- Black powder-coated
- Suits the appearance of the motorcycle
- Tube diameter 22 mm
- Weight: 6.2 kilos
Included
- 2 Crash Bars
- Mounting Equipment
- Mounting Instructions
(SBL.22.995.10001-B)
| SKU | SBL.22.995.10001-B |
| Model # | SBL.22.995.10001/B |
| Barcode # | SBL.22.995.10001-B |
| Brand | SW-Motech |
| Shipping Weight | 6.2000kg |
| Shipping Width | 0.340m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Shipping Cubic | 0.041020000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.