FEATURES
- AUSTRALIAN MADE Aussie Made Aussie Tough
- Designed specifically for the BMW F750GS (18 on), BMW F850GS (18 on) & BMW F850GSA (18 on), BMW R1250GS (18 on) &
BMW R1250GSA (19 on) with OEM (Original Equipment Manufacturer) specifications. - Two mounting points secure the full wrap around aluminium design.
- Heat treated aluminium backbone for added strength and impact protection.
- Easy installation.
- Hardware Kit only (NO plastic guards).
- Compatible with JET, VPS, STORM or CARBON guards (each sold separately).
(BBHG-085-00-NP)
| SKU | BBHG-085-00-NP |
| Model # | BHG-085-00-NP |
| Barcode # | 722301245392 |
| Brand | Barkbusters |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.009000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.