BARKBUSTER VPS HANDGUARD PLASTICS
Replace the beat-up plastics and restyle your Barkbusters VPS Handguards with the VPS Handguards Plastics. Crafted with the rugged spirit of Australia.
FEATURES
- AUSTRALIAN MADE – “Aussie Made Aussie Tough”
- VPS plastic guards only (with variable height wind deflector set).
- Left and right pair with mounting screws.
- Can be fitted to Barkbusters aluminium backbones (except EGO backbone).
- Wind deflectors can be fitted in two positions for variable wind protection.
- Deflectors can be removed in minutes for a more compact feel.
- High impact resistant plastic guards.
(BBVPS-003-00-YH)
| SKU | BBVPS-003-00-YH |
| Model # | VPS-003-00-YH |
| Barcode # | 722301243763 |
| Brand | Barkbusters |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.005547000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.