Made of high strength CNC machined aluminum alloy.
The larger contact surface prevents sinking in soft ground. Colour: Side Stand Extension silver anodized. Upper mounting sheet black powder coated. Please Note: Check Applications tab for correct bike fitment
Included:
- Side Stand Base
- Mounting material
- Instructions
(STS.05.102.10001-S)
| SKU | STS.05.102.10001-S |
| Model # | STS.05.102.10001/S |
| Barcode # | 4052572021255 |
| Brand | SW-Motech |
| Shipping Weight | 0.1470kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001120000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.