Twin Air Extreme / Dust / Sand filters have 33% increased protection over standard filters. Both protective layers are 33% thicker than the original dual-stage filter. Offering superior protection the foam (60/45 Pores) is bonded together to provide maximum filtration and superior airflow.
FEATURES
- 33% Increased Protection
- Dual-Stage Foam
- 20mm Thick
- 60/45 Pores/Inch
(TA154514BR)
| SKU | TA154514BR |
| Barcode # | 8720239712629 |
| Brand | Twin Air |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001125000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.