SPECIFICATIONS:
- Chain guide composed of TPU, excellent in wear resistance and restorability and duralumin plate with CNC processing.
- Reduce the load on the swing arm attachment stay by using TPU material that is durable against impact and wear.
- 3D design slider reduces the impact of the debris coming from all directions.
- Maintains its guiding performance that requires rigidity by a duralumin plate designed exclusively for the model.
* Please apply removable low to medium strength screw lock for installation.
* Please check the slider wear periodically.
* In the case of trail models, guiding performance is enhanced as much as racers.
(ZE82-1082)
| SKU | ZE82-1082 |
| Barcode # | 4547836334474 |
| Brand | Zeta |
| Shipping Weight | 0.4500kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.