Easy to Install.
Nemo 2 bracket, if you can’t fit the Nemo 2 chain oiler on the clutch or brake lever bracket on your bike then you can use the 22mm handlebar bracket to mount the system on your bike.
It has a 22mm diameter and is needed when your Nemo 2 Chain Oiler cannot be mounted horizontal at the combi switches.
Nemo 2 Universal Holder provides a more sturdy mounting point for when mounting the Nemo 2 Chain Lubricator.
(NDN2-S)
| SKU | NDN2-S |
| Model # | NDN2-S |
| Barcode # | 6414600979 |
| Brand | Cobrra |
| Shipping Weight | 0.0050kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.001966000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.