CNC milled aluminum auxiliary/fog light brackets. *We offer versions for 22mm and 25mm diameter tubing. Lights are not included in the sale!
- Full aluminum construction
- Brushed, raw surface
- CNC milled
- For 22mm and 25mm diameter tubing
DESCRIPTION
22mm diameter tubing featured on the following Outback Motortek crash bars:
- KTM 1090 / 1190 / 1290 Adventure R / S
- KTM 790 Adventure R / S
- Yamaha Tenere 700
25mm diameter tubing featured on the following Outback Motortek crash bars:
- Honda CRF1000L Africa Twin (upper crash bars)
- Honda CRF1100L Africa Twin (upper crash bars)
- BMW R1200GS LC (upper crash bars)
- BMW R1250GS (upper crash bars)
(OBM-DD2-22-BRA)
| SKU | OBM-DD2-22-BRA |
| Model # | OBM-AUXLB-22D2 |
| Barcode # | 2742010373 |
| Brand | Outback Motortek |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001042000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.