- Two mounting points secure the full wrap around aluminium design.
- Heat treated aluminium backbone for added strength and impact protection.
- Bar end weights included.
- Easy installation.
- Hardware Kit only (NO plastic guards).
- Compatible protection: VPS or STORM plastic guards, BLIZZARD guards or CARBON guards (each sold separately).
- Other optional parts: skid plates (only for VPS plastic guards) and external bar end weight (each sold separately).
(BBHG-046-04-NP)
| SKU | BBHG-046-04-NP |
| Model # | BHG-046-04-NP |
| Barcode # | 722301243008 |
| Brand | Barkbusters |
| Shipping Weight | 0.8500kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.005547000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.